Asiantuntijat

Vesa Thureson

Varatuomari, asianajaja
 
050 554 8260
vesa@thureson.fi

Riidanratkaisu yleisissä tuomio-istuimissa sekä välimiesmenettelyssä, riita-asioiden ja rikosasioiden oikeudenkäynnit, rakentaminen ja kaavoitus, ympäristöoikeus, potilasoikeus, kiinteistö- ja asuntokauppariidat, kilpailuoikeus, yhtiöoikeus, vahingonkorvausasiat, perhe- ja jäämistöoikeus, sopimusoikeus ja sopimusten laatiminen (suomi, englanti ja ruotsi).

Elias Thureson

Lakimies, oikeustieteen maisteri, luvan saanut oikeudenkäyntiavustaja

0400 892 244
elias@thureson.fi

Riidanratkaisu yleisessä tuomioistuimessa, riita-asioiden ja rikosasioiden oikeudenkäynnit, kiinteistö- ja asuntokauppariidat, rakentaminen, työoikeus, vahingonkorvausasiat, perheoikeus, yhtiöoikeus, potilas- ja lääkintäoikeus.

Elias Thureson

Lakimies, oikeustieteen maisteri, luvan saanut oikeudenkäyntiavustaja

0400 892 244
elias@thureson.fi

Riidanratkaisu yleisessä tuomioistuimessa, riita-asioiden ja rikosasioiden oikeudenkäynnit, kiinteistö- ja asuntokauppariidat, rakentaminen, työoikeus, vahingonkorvausasiat, perheoikeus, yhtiöoikeus, potilas- ja lääkintäoikeus.

Olli Siilos

Lakimies, oikeustieteen maisteri, luvan saanut oikeudenkäyntiavustaja
050 413 0930
olli@thureson.fi

Perhe- ja jäämistöoikeus, potilas- ja lääkintäoikeus, sopimusoikeus ja sopimusten laatiminen (suomi, englanti ja ruotsi), valitukset ja hakemukset.

Jani Kajala

Lakimies, oikeustieteen maisteri, luvan saanut oikeudenkäyntiavustaja

0400 178 727
jani@thureson.fi

Rikosoikeus, varallisuusoikeus, työoikeus, yhtiöoikeus, ympäristöoikeus, rakentaminen ja kaavoitus, vahingonkorvausasiat, valitukset ja hakemukset

Jani Kajala

Lakimies, oikeustieteen maisteri, luvan saanut oikeudenkäyntiavustaja
0400 178 727
jani@thureson.fi

Rikosoikeus, varallisuusoikeus, työoikeus, yhtiöoikeus, ympäristöoikeus, rakentaminen ja kaavoitus, vahingonkorvausasiat, valitukset ja hakemukset

Petra Nojonen

Lakimies, oikeustieteen maisteri

050 406 9245
petra@thureson.fi

Perhe- ja jäämistöoikeus, potilas- ja lääkintäoikeus, sopimusoikeus ja sopimusten laatiminen (suomi, englanti ja ruotsi), valitukset ja hakemukset.

Niclas Sundman

Lakimies, oikeustieteen maisteri
0400 17 8727
niclas@thureson.fi

Perhe- ja jäämistöoikeus, potilas- ja lääkintäoikeus, yhtiöoikeus, sopimusoikeus ja sopimusten laatiminen, vahingonkorvausasiat, valitukset ja hakemukset.

Niclas Sundman

Lakimies, oikeustieteen maisteri
0400 17 8727
niclas@thureson.fi

Perhe- ja jäämistöoikeus, potilas- ja lääkintäoikeus, yhtiöoikeus, sopimusoikeus ja sopimusten laatiminen, vahingonkorvausasiat, valitukset ja hakemukset.

Milja Thureson

Asianajoassistentti
02 473 4250
milja@thureson.fi

Pikauoksija, Suomen nopein nainen.